חלוקת תקציב התרבות, הספורט והדת
חלוקת תקציבי התרבות, הספורט והדת תהיה באופן שייעשה צדק עם כל אזרחי המדינה. המדינה לא תתמוך בגופים שמספקים תרבות, ספורט ודת; לא עוד כספים ייחודיים ולא עוד "תרבות מטעם"!
המדינה תיתן לכל אזרח את הסכום שמגיע לו עבור סל שכולל: "תרבות, ספורט ודת", והוא ירכוש אותם במחירי השוק, כפי צרכיו האמיתיים, העדפותיו ואמצעיו. כל אחד יחליט מה זו תרבות לגביו. המפתח לחלוקת הכסף לכל אזרח יהיה לפי "נקודות הזיכוי" שיש לו, שמחושבות לפי מצבו האישי והמשפחתי. שווי כל נקודת זיכוי יהיה: (סכום כל התמיכות שבתקציב המדינה בשנה בכל הנושאים שבסל) מחולק ב (כל הנקודות במדינה). המדינה תהיה כמו הורה סביר, שמקציב דמי כיס לילדיו, שיעשו בהם כרצונם. ה"יוצרים" יצטרכו למכור את "מרכולתם", כמו שמוכר זמר חתונות, ר"ל.
תרבות שאין לה דורש תקבל פינה מתאימה במוזיאון מתאים ו/או באחד החוגים באקדמיה. קבוצות שיהיה חשוב להן לספק צרכים בנושא מסוים - יצטרכו למצוא מימון לכך. יהיה משקל גדול יותר למתנדבים ולנדיבים, אך לא תיווצר תלות בהם, כי מדובר בשירותים שאינם בסיסיים ובגופים "מיסיונריים".
הרחבה בבלוג שלי: תרבות ספורט ודת, מימון סל זהה לכל אזרח http://www.tapuz.co.il/blog/viewEntry.asp?EntryId=683823
הצעת החוק הועלתה על-ידי יאיר שפי בתאריך 11/01/10

תוצאות ההצבעה
בעדנמנענגד
128

השמע קולך! מה אתה חושב?
הצבע בעד! הצבע נמנע! הצבע נגד!
הצבעתך נשמרת...
אנא הגב ונמק את הצבעתך:

תגובות נגד

כן קראתי את הבלוג שלך ועדיין לא מצאתי מה כלכך טוב בהצעה שלך לאומת השיטה הנוכחית.
מעבר לזה, לא מגבילים אותך במקום כאן, אז אל תתעצל ללחוץ על 4 מקשים: ctrl C ואז ctrl V, ולהביא את ההצעה במלואה במקום לשלוח אותי לבלוג שלך כתירוץ עלוב להעלות את הרייטינג או מה שזה לא יהיה.

הדבר הטוב היחיד שאני רואה בהצעה שלך זה שנראה יותר תמיכה בתרבות רקדניות סטריפטיז.
הציצי הציוני, זה כל מה שישאר מהתרבות בארץ.

קוטאלי
(אין לי כח להתחבר)‏
(#4)  אורח לפני 2628 ימים
לקוטאלי שלום
בגללך הצבעתי נגד עצמי, כי איני יודע איך אפשר לענות לתגובה. הבעיה היא לא בשגיאות כתיב אלא בזה שאינך קורא את כל מה שכתבתי ולא פנית לבלוג שלי, שבו נמצאת התרופות למחלה שהעלית. עשיתי זאת עבורך. להלן הקטע המסיים מתוך הבלוג:
"כדי שלא תהיה זליגה של כסף שמיועד לסל הנ"ל לקניית מוצרים ושירותים אחרים: ההקצבה תנוהל במערכת המיסים. לכל אזרח יהיה כרטיס חיוב אישי, מעין כרטיס אשראי, שיהיה ניתן להשתמש בו רק לתשלום בגופים מאושרים."
"לא תהיה אפשרות משיכת יתר ולא תהיה אפשרות לנצל הקצבה של שנה מסוימת בשנה שאחריה. אפשר לקבוע, שיהיה ניתן לנצל את ההקצבה במשך 14 חודשים (עוד חודשיים בשנת התקציב הבאה). כספים שלא נוצלו באותה תקופה: המדינה תעביר אותם למוסדות שייקבעו בחוק, למשל: רווחת חיילים."
במקרה זה הייתה לי תשובה טובה, אך טוב שיש מגיבים, כי הולדת חוק היא לא כמו הולדת אדם, ...‏
(#3)  יאיר שפי לפני 2628 ימים
(לפני שאיזה חכמולוג יתלהב, כן, אני יודע שיש לי שגיעות כתיב בתגובה הקודמת)‏
(#2)  Kutaly קוטאלי לפני 2628 ימים
בקיצור אתה מציע להעביר את כל תקציב התרבות, תקציב הספורט ותקציב הדת לסמים נרקוטיים?
כי אם תיתן את הכסף ישירות לאזרח, זה יהיה עיקר השימוש בו.

השלב הבא יהיה מכירת המוזיאונים, ובכללם הארכאולוגיה וההסטוריה של הארץ כולה, למרבה במחיר (אני לא חושב שצריך להזכיר לך מי ישמחו לקנות והעלים את ההסטוריה היהודית מעיני הציבור).‏
(#1)  Kutaly קוטאלי לפני 2628 ימים

תגובות נמנע

תגובות בעד

בודאי! למה שהכספים שלי ילכו לכדורעף ולימודי אריכאולוגיה?‏
(#1)  אורח לפני 2225 ימים